« Srpanj 2024 »

Razredne web stranice

Erasmus+ KA1 projekt: Web niti nas povezuju

U svibnju 2019. Agencija za mobilnost i programe Europske unije objavila je odluku o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2019. godinu za program Erasmus+ – Ključna aktivnost 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja.

Među projektima kojima je odobrena financijska potpora našao se i projekt naše škole Web niti nas povezuju.

Nakon spoznaja stečenih na stručnom skupu u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije, u siječnju 2018. godine u Đakovu, djelatnici naše škole zainteresirali su se za mogućnosti koje nudi program Erasmus +.

Erasmus + je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport.  Jedna od aktivnosti programa Erasmus+ je Mobilnost osoblja (Ključna aktivnost 1). Kroz KA1 odgojno – obrazovnim djelatnicima omogućeno je usavršavanje, stjecanje prakse i/ili podučavanje u drugim državama, sudionicama programa.

Nakon poziva upućenog svim odgojno-obrazovnim djelatnicima naše škole, održan je sastanak i predstavljanje programa Erasmus+ Ključne aktivnosti1.

Osnovan je projektni tim koji se sastoji od 8 djelatnica naše škole. Njega čine učiteljica engleskog i njemačkog jezika Dragana Mihajlović, učiteljice razredne nastave Ines Mazur Vidaković,  Ana Milić, Tena Puljić i Ana Živković Havidić te stručne suradnice psihologinja Vlatka Šereg, pedagoginja Mateja Varžić i knjižničarka Ivana Virovac Bešić.

Prilikom planiranja projekta, kao potrebu naše škole uočili smo razvoj suradnje i interakcije među svim sudionicima nastavnog procesa koja je otežana zbog specifične organizacije rada. Stoga je cilj našeg projekta poboljšanje međusobne suradnje između učitelja, učitelja i učenika te učenika međusobno, odgovornom primjenom IKT-a.

Sudjelovanjem na strukturiranim tečajevima “Information Literacy in Education” i „Special education need & ICT“ u Ateni, „Integrating Creativity and Innovation into Teaching“  i „Social Media in the Classroom“ u Barceloni, steći ćemo kompetencije kojima ćemo postojeća i nova znanja i vještine o uporabi IKT-a svrsishodno primijeniti u poučavanju i suradničkom učenju među sudionicima nastavnog procesa. Suradnjom u digitalnom okruženju premostit ćemo fizičku udaljenost.

Nakon odluke AMPEU o dodjeli financijske potpore, na sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 18. lipnja 2019. godine, projekt je predstavljen te su najavljene aktivnosti koje slijede.