Učimo životne vještine

Erasmus+ KA1 projekt Učimo životne vještine (Learning life skills) drugi je po redu Erasmus projekt u našoj školi.  U projektu sudjeluju učitelji i stručni suradnici naše škole. U sklopu Erasmus+ programa nalazi se Ključna aktivnost 1 – mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Projekt se provodi u školskoj godini 2020./2021.

Cilj našeg projekta je ostvariti sigurno i poticajno radno okruženje za sve učenike, učitelje i roditelje.

Usvajanjem i primjenom vještina upravljanja emocijama, strategija rješavanja i uklanjanja agresivnog ponašanja i sukoba, komunikacijskih vještina, želimo utjecati na sprječavanje i rješavanje sukoba u učionici i u radnom okruženju.

Primjenom metoda aktivnog poučavanja i učenja želimo potaknuti aktivnost, samomotivaciju, kreativnost u radu i učenju.

Provođenjem planiranih aktivnosti želimoostvariti okruženje u kojemu će svaki učenik imati mogućnost razvoja i oblikovanja u cjelovitog, društveno odgovornog pojedinca.

​Razvijanjem samopouzdanja u vlastite mogućnosti, povjerenja i osjećaja pripadnosti, osiguravanjem poticajnog okruženja, učenike želimo podržati, motivirati i usmjeriti na mogućnosti koje pruža nastavak obrazovanja.

Aktivnosti i događanja koje se provode kroz projekt možete pratiti na:

web stranici projekta,

Facebook stranici projekta