Izlet učenika petih razreda u Zagreb 

Datum objave: 25. svibnja 2026.

U petak, 22. svibnja 2026. godine, učenici 5.a razreda matične škole i 5.b razreda područne škole Marijanci u pratnji učiteljica Jelene Korov-Ježić i Željke Ađić realizirali su jednodnevni izlet u Zagreb. Prva stanica bio je Hrvatski prirodoslovni muzej gdje su učenici kroz bogat i moderan postav razgledali mineraloško-petrografsku i zoološku zbirku te naučili pregršt zanimljivosti o prirodnoj baštini Hrvatske i svijeta. Uslijedila je edukativna šetnja centrom Zagreba tijekom koje su petaši obišli Trg bana Josipa Jelačića, Zagrebačku katedralu, Kaptol te povijesni Gornji grad s Markovim trgom, Banskim dvorima i Saborom. Nakon zajedničkog ručka i odmora u restoranu Pivnica Medvedgrad u Ilici, učenici su posjetili Muzej čokolade gdje su kroz interaktivnu prezentaciju otputovali u prošlost drevnih civilizacija Južne i Srednje Amerike te kušali različite vrste čokolade. Zadovoljni i puni dojmova, učenici su se u večernjim satima sretno vratili svojim kućama.

Željka Ađić i Jelena Korov – Ježić

 

Pročitajte još

Završetak projekta VRTOVI SUSRETA

Tijekom drugog polugodišta učenici su nastavili vrijedno raditi u školskom vrtu te kroz brojne aktivnosti usvajati nova znanja i razvijati praktične vještine. Sudjelovanjem u projektu „Vrtovi susreta“ upoznali su važnost održivog načina života, brige o okolišu te...

Projekt: TREĆI KAMENČIĆ OD SUNCA

Projekt: TREĆI KAMENČIĆ OD SUNCA

Ove školske godine učenici 1. i 4. razreda matične škole istražili su čudesan svijet svemira. Upoznali su planete Sunčevog sustava te različita nebeska tijela poput meteora, asteroida, meteorita, satelita, galaksija. Posebnu su pozornost posvetili Suncu kao glavnom...

Skip to content