« Ožujak 2024 »

Projekt: Čitajmo u obitelji

Krajem veljače 2015. godine učenici područnog odjela iz Kućanaca u pratnji svojih roditelja i učiteljica, a na poziv knjižničarke, posjetili su školsku knjižnicu. Povod je bio početak školskoga projekta Čitajmo u obitelji . Uz kratko predavanje i razgovor o važnosti čitanja pogledali smo i animirani film Fantastične  leteće knjige gospodina Morrissa  Lessmorea.

Učenici iz kombiniranih razrednih odjela sa sobom su kući ponijeli dvije torbe s knjigama iz školske knjižnice. Jedna torba bila je za 1. i 4. razred i učiteljicu Ines Mazur Vidaković, a druga torba za 2. i 3. razred i učiteljicu Dubravku Rendulić. Torbe su kružile od učenika do učenika, od obitelji do obitelji. Čitalo se „na veliko“.

U ožujku je knjižničarka posjetila učenike u njihovoj školi u Kućancima. Učenici su bili zadovoljni, družili su se sa svojim obiteljima i čitali zajedno, te se oduševili pojedinim naslovima. Hit je postala knjiga Kapljica i kamen – edukativna slikovnica Damira Lackovića.

Oni koji još nisu ugostili knjige u svom domu s nestrpljenjem su čekali svoj red.

Početkom svibnja knjižnične torbe završile su svoje putovanje. Posjetile su sve učenike u Kućancima i njihove obitelji. Na posljednjem susretu izrađivali smo straničnike i rješavali zabavni test naziva Koliko ti znači knjiga? Učenici su bili sretni što su više vremena provodili uz knjigu. Shvatili su kolika je važnost čitanja, a u tome je svojim pripovijedanjem doprinijela i učiteljica Ines Mazur Vidaković ispričavši nam priču Uljuđeni vuk o vuku koji je išao u školu, učio slova i posuđivao knjige u knjižnici.

Na kraju ovog projekta knjige su se vratile u knjižnicu, a učenici su poželjeli da i dogodine dođu u njihove domove.